Rekrutacja 2017/2018

Klasa policyjna 2016
Klasa policyjna 2017
Klasa wojskowa 2017
Klasa medialna z promocją zdrowia
Projekt comenius

Regulamin klasy mundurowej

Egzamin maturalny

ABSOLWENCI:

50-lecie Szenwalda
Wspomnienia

PARTNERZY:

KLASA WOJSKOWA 2017

2017-10-17 13:14:17 | Zamieścił: Piotr
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października 2017 roku w całej Polsce w samo południe przez pół godziny podjęto próbę pobicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Nasza klasa również brała czynny udział w tym wydarzeniu, zorganizowanym na Hali Widowiskowo - Sportowej "Centrum".

Zostało ono zorganizowane w ramach  obchodów “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku, a jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Cała akcja wspierana jest przez Fundację WOŚP. Mamy nadzieję, że przyczynimy się do pobicia tego rekordu.

2017-10-17 13:11:21 | Zamieścił: Piotr
PIERWSZE SUKCESY

6 października braliśmy udział w Vi Rajdzie Dekielka - zawodach klas mundurowych. Udało nam się zdobyć I miejsce w konkurencji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wyróżnienie w biegu sztafetowym po plaży. W przyszłym roku postaramy się zdobyć więcej nagród.

2017-10-03 12:24:36 | Zamieścił: Piotr
WOJSKOWA NA POLIGONIE
   W dniach 26 i 27.09.2017r. nasza klasa brała udział w zajęciach na poligonie wojskowym. Pod kierunkiem oficerów policji i wojska uczyliśmy się elementów musztry, samoobrony oraz braliśmy udział w zajęciach z zakresu zielonej taktyki. Punktem kulminacyjnym wycieczki było ognisko, na które zaprosiliśmy rodziców i mogli oni obejrzeć pokaz naszych umiejętności. Były to dwa dni pełne wrażeń.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

2017-09-21 20:29:05 | Zamieścił: Piotr
WOLONTARIAT
   W sobotę 16.09.2017 roku nasze miasto było organizatorem wyścigu  kolarskiego -  Vienna Life Lang Team Maraton. Z deszczową aurą i  błotnistą trasą walczyło w sumie około siedmiuset zawodników, a klasa wojskowa III Liceum Ogólnokształcącego pomagała organizatorom przeprowadzić  te trudne rowerowe zmagania. To było nasze pierwsze zadanie w mundurze, ale udało się.

2017-09-19 19:08:22 | Zamieścił: Piotr
Dzień Otwarty w Oddziale Prewencji Policji w
Katowicach

Jak trudna i odpowiedzialna jest praca policjanta? Mogliśmy się o tym przekonać podczas Dnia Otwartego OPP 15.09.2017r. w Katowicach.Przygotowano tam dla odwiedzających wiele atrakcyjnych pokazów sprzętu, wyposażenia i wyszkolenia. Na stoiskach tematycznych zaprezentowano między innymi: sprzęt ochrony osobistej, pojazdy służbowe, miotacze wody i łodzie patrolowe. Uczestniczyliśmy w zajęciach zorganizowanych przez policyjnych psychologów i udało nam się rozwiązać zagadkę kryminalną! Mogliśmy także skorzystać z symulatorów zderzeń i symulatora dachowania i było to dla nas niezwykle atrakcyjne. Była to bardzo udana wizyta i mamy nadzieję jeszcze kiedyś wziąć udział w tego typu zajęciach. Polecamy wszystkim.

2017-09-19 19:02:53 | Zamieścił: Piotr
NAJTRUDNIEJSZY PIERWSZY KROK....
   Rozpoczynamy naukę w klasie wojskowej, a najważniejszą rzeczą dla nas jest "nauka chodzenia". Z każdym dniem jest coraz lepiej. Musztra, musztra i jeszcze raz musztra pod czujnym okiem fachowców.