Rekrutacja 2017/2018

Klasa policyjna 2016
Klasa policyjna 2017
Klasa wojskowa 2017
Klasa medialna z promocją zdrowia
Projekt comenius

Regulamin klasy mundurowej

Egzamin maturalny

ABSOLWENCI:

50-lecie Szenwalda
Wspomnienia

PARTNERZY:

KLASA POLICYJNA 2017

2017-10-18 19:17:33 | Zamieścił: Piotr
VI Rajd Dekielka

Dnia 06.10.2017r. wzięliśmy udział w zawodach klas mundurowych. Pogoda nam nie dopisywała, deszcz i  zimno to nie były za ciekawe warunki do chodzenia po górach. Pomimo tego nikt z nas się nie zniechęcił. Z uśmiechem na twarzy braliśmy udział w różnych konkurencjach, takich jak: bieg po plaży dziewcząt i chłopców, przeciąganie liny, pływanie pontonem. Następnie czekał nas 15 km marsz po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, było cudownie. Zmęczeni, ale nadal chętni na nowe wyzwania, wróciliśmy na miejsce zbiórki. Tutaj  odebraliśmy nagrody, a potem skosztowaliśmy prawdziwej wojskowej grochówki. Do domu wróciliśmy przemoczeni, lecz zadowoleni ze wspólnego rajdu.

2017-10-05 12:51:22 | Zamieścił: Piotr
NASZ PIERWSZY POLIGON

W dniach 26-27.09.2017r. pojechaliśmy na nasz pierwszy poligon. Dla naszej klasy było to duże  przeżycie. Wraz z  naszymi kolegami z pozostałych klas mundurowych ćwiczyliśmy samoobronę, musztrę oraz elementy zielonej taktyki, przygotowywaliśmy się także do ślubowania. To były dla nas naprawdę udane dwa dni.  Ćwiczenia  prowadzone  przez instruktorów były  dla nas nowe i wyczerpujące, czuliśmy jednak satysfakcję, a nawet radość z ich wykonywania. Spędziliśmy czas w miłej i przyjemnej atmosferze. Naszą przygodę na poligonie zakończyliśmy wspólnym ogniskiem, na które zaprosiliśmy także naszych rodziców.

2017-10-05 12:47:37 | Zamieścił: Piotr
PIERWSZE ZADANIE – Wolontariat

Vienna Life Lang Team Maraton rowerowy zawitał w sobotę do Dąbrowy Górniczej. Nasze miasto po raz kolejny okazało się bardzo gościnne dla kolarzy i amatorów aktywności fizycznej. Pomimo niesprzyjającej  pogody, żaden z zawodników się nie poddał, każdy  z nich wytrwale dążył do mety. Nasza klasa miała do wykonania poważne zadanie czyli pomoc organizatorom wyścigu w zapewnieniu bezpieczeństwa rowerzystom. Sumiennie wykonywaliśmy powierzone nam obowiązki, dobrze wywiązaliśmy się z powierzonego nam obowiązku.

2017-09-29 13:37:23 | Zamieścił: Beata
Dzień Otwarty Oddziałów Prewencji Policji

Jeszcze jako cywile poznajemy, co nas czeka w klasie mundurowej. Jesteśmy pełni optymizmu i gotowi na nowe, czekające nas wyzwania. Aby poznać, jak wygląda praca policjanta, wybraliśmy się na dni otwarte  Oddziałów Prewencji Policji w Katowicach.      Czekało tam na nas wiele atrakcji. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy pokazy działań policjantów  m.in. w sytuacji zabezpieczenia porządku podczas meczu i konfrontację z agresywnymi kibicami. Interesująca była policyjna jazda konna. Na stoiskach tematycznych zaprezentowano pokazy sprzętu m.in. sprzęt ochrony osobistej, pojazdy służbowe, miotacze wody i łodzie patrolowe , sprzęt transportowy i wyposażenie specjalne Kompanii Prewencji  w Katowicach. Przedstawiono nam także wyposażenie i umundurowanie specjalne będące na wyposażeniu policji.  Uczestniczyliśmy w zajęciach nauki udzielania pierwszej pomocy. Na koniec mieliśmy możliwość przejechania się  radiowozem, było głośno i szybko, co wzbudziło w nas wiele entuzjazmu. Policjanci byli bardzo mili i chętnie udzielali nam interesujących odpowiedzi. Byliśmy bardzo zadowoleni z tej wizyty, zwyczajnie nam się podobało.

2017-09-29 13:33:33 | Zamieścił: Beata
Nasze pierwsze marszowe kroki

Okazało się, że chodzenie to trudna sztuka, więc nauka maszerowania wcale nie jest taka prosta, jak nam się wydawało. Jednak z dnia na dzień idzie nam  coraz lepiej,  ciągle się doskonalimy i dążymy do perfekcji więc chodzimy, chodzimy, chodzimy…