Rekrutacja 2017/2018

Klasa policyjna 2016
Klasa policyjna 2017
Klasa wojskowa 2017
Klasa medialna z promocją zdrowia
Projekt comenius

Regulamin klasy mundurowej

Egzamin maturalny

ABSOLWENCI:

50-lecie Szenwalda
Wspomnienia

PARTNERZY:

AKTUALNOŚCI SZKOLNE

2017-09-25 08:11:29 | Zamieścił: Piotr
Nasi w SP 18

Dnia 20 września 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 18 w Dąbrowie Górniczej uczono dzieci, jak bezpiecznie przejść przez jezdnię. Na miejscu zjawili się policjanci oraz uczniowie klasy mundurowej z III LO im. W. Andersa w Dąbrowie Górniczej.

Na początku odbyło się spotkanie policjantów i uczniów podstawówki na sali gimnastycznej, gdzie najmłodsi piesi zostali przeszkoleni, jak muszą  zachowywać się podczas przechodzenia przez ulicę.  Następnie uczniowie klasy mundurowej wraz z dziećmi wyszli  przed szkołę, w pobliże przejścia dla pieszych i tam przypomnieli młodszym kolegom, jak bezpiecznie zachowywać się na jezdni.  Maluchy z entuzjazmem odpowiadały na zadawane pytania. Następnie młodzież przeprowadziła dzieci przez pasy na drugą stronę ulicy. Pokazała im, jak ważna jest znajomość zasad bezpieczeństwa oraz ich przestrzeganie. Dzieci, pomimo młodego wieku, dobrze wiedziały, jak bezpiecznie poruszać się na pasach.

Jesteśmy pewne, że taka praktyczna nauka pozwoli wielu maluchom uchronić się przed nieszczęśliwym wypadkiem, a nasza młodzież jak zwykle pokazała, że zawsze można na nią liczyć.

2017-09-12 12:52:42 | Zamieścił: Piotr
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
 W nadchodzącym roku szkolnym życzymy wszystkim pomyślności i radości z odniesionych sukcesów.