Klasy w gimnazjum

2017-05-30 21:31:01 | Zamieścił: Beata
Gimnazjum nr 6 - zdobywca II miejsca w X edycji
„GIMNAZJADY”

Dnia 30 maja już po raz dziesiąty odbył się Miejski Konkurs „Gimnazjada”, którego organizatorem był ubiegłoroczny zwycięzca - Gimnazjum nr 7.

Konkurencji było wiele: prezentacja szkoły, konkurs muzyczny, plastyczny, humanistyczny „Wierszokleci czy poeci”, a także pytania z wiedzy ogólnej oraz gry i zabawy sportowe.

Nasza drużyna w składzie: Wiktoria Gocek, Ania Tarchalska, Karolina Moska, Daria Ruban, Damian Jędrycha, Wiktoria Lipska, Marek Mrozicki i Mateusz Winiarski pod opieką pań Beaty Gorzelańczyk i Aleksandry Rok-Strzały podczas kilkugodzinnych zmagań wywalczyła II miejsce!!!

Uroczy śpiew Karoliny Moski i Ani Tarchalskiej przy urzekającym tańcu Wiktorii Gocek, mistrzowski rysunek Darii Ruban, autorski wiersz Wiktorii Lipskiej oraz wyjątkowa sprawność umysłowa i fizyczna naszych Mistrzów zachwyciła publiczność oraz Jury.

Gratulujemy zwycięzcom, a gospodarzom konkursu dziękujemy za wspaniałą organizację!

2017-05-25 22:52:10 | Zamieścił: Beata
Matematyczny sukces naszej gimnazjalistki

Dnia 24 maja odbył się XVII Miejski Konkurs o tytuł MATEMATYKA ROKU 2017 MIASTA DĄBROWA GÓRNICZA. Nasze gimnazjum reprezentowała Agata Kołkowska z klasy III a, która zajęła w tym konkursie III miejsce. Opiekunem Agaty jest pani Beata Gorzelańczyk.

Gratulujemy Agacie i życzymy dalszych sukcesów!

2017-04-28 16:51:34 | Zamieścił: Beata
Uczennice naszego gimnazjum laureatkami
Ogólnopolskiego Konkursu „Przestrzeń publiczna
jako miejsce wolne od symboli propagujących
systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w
przestrzeni publicznej”

Znana jest już lista posłów, którzy wezmą udział w XXIII Sesji Sejmu Dzieci  i Młodzieży organizowanej przez Kancelarię Sejmu w porozumieniu z Instytutem Pamięci Narodowej, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Anna Tarchalska i Alicja Krawczyk, zajmując bardzo wysoką  lokatę w kraju i województwie, jako jedyne z Dąbrowy Górniczej, 1 czerwca 2017 roku przekroczą progi gmachu Sejmu na ulicy Wiejskiej w Warszawie.

Konkurencja była bardzo duża, a poziom wysoki – stąd radość i duma, że to uczennice naszego gimnazjum będą reprezentować woj. śląskie. Ich opiekunami były panie Beata Gorzelańczyk i Aleksandra rok-Strzała.

Gratulujemy sukcesu!!!

2017-03-22 15:10:57 | Zamieścił: Beata
WYNIKI KONKURSÓW PODCZAS ŚWIĘTA MATEMATYKI

POTYCZKI MIĘDZYKLASOWE”

Klasa III c

II miejsce:

Klasa I b

„MATEMATYKA W OBIEKTYWIE”

Anna Tarchalska

wyróżnienie:

Natalia Konopka

„MAGICZNY REBUS”

wyróżnienie:

Eliza Cieszyńska

„MAGICZNE ORIGAMI”

Katarzyna Wiltos

Wiktoria Lipska

2017-03-07 18:29:39 | Zamieścił: Beata
Sukces Wiktorii
   24 lutego 2017 roku Wiktoria Okuń z klas IIIB wzięła udział w XVI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej. Brawurowym wykonaniem piosenki "Dziewczynka" autorstwa Jacka Cygana bezwarunkowo pokonała pozostałych uczestników i zdobyła I miejsce. Życzymy dalszych sukcesów. Opiekunami Wiktorii były A. Strzała i M. Szostak.

2017-02-19 19:46:12 | Zamieścił: Beata
Ogólnopolski Konkurs Matematyczno-Plastyczny

2017-02-18 18:45:35 | Zamieścił: Beata
Szkolny Konkurs Plastyczny „By czytać się
chciało – zrób zakładkę wspaniałą”

2016-12-11 13:14:15 | Zamieścił: Beata
Ogólnopolski Konkurs Matematyczno-Plastyczny -
podsumowanie etapu szkolnego

Wpłynęło bardzo wiele ciekawych prac. Rysunki zostały ocenione pod względem zgodności z tematem, kreatywności oraz estetyki. Wyróżnienie uzyskała Ania Tarchalska z klasy II c. Natomiast pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Lipska z klasy III a i to jej praca zostanie wysłana do kolejnego etapu. Dziękujemy wszystkim za udział w tym konkursie!

2016-12-07 20:00:52 | Zamieścił: Beata
Gratulujemy sukcesu !!!

Uczennica naszej szkoły Katarzyna Rykała zajęła III miejsce w konkursie plastycznym w VIII Przeglądzie Twórczości Uczniów Dąbrowskich Szkół o Puchar Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza w ramach X edycji akcji charytatywnej „Graj i Pomagaj”. Talent Kasi po raz kolejny został dostrzeżony przez profesjonalnych plastyków. Jesteśmy dumni z osiągnięć Kasi i kibicujemy jej w kolejnych konkursach!

2016-11-26 19:49:40 | Zamieścił: Beata
Ogólnopolski Konkurs Matematyczno-Plastyczny

Lubisz matematykę? Masz jedyną i niepowtarzalną okazję przelać swoje uczucia na papier i pokazać to światu! Wystarczy wziąć udział w konkursie "Matematyka - Lubię to!" Każdy uczestnik wykonuje samodzielnie pracę w dowolnej technice (malarskiej, rysunkowej, graficznej, mieszanej) w formacie A4 lub A3 i nadaje tytuł swojej pracy. Prace zostaną ocenione pod względem zgodności z tematem, kreatywności w realizacji tematu i zastosowanych technik, walorów artystycznych i estetycznych.

Termin etapu szkolnego: 5 grudnia 2016 r. Tylko jedna najlepsza praca w szkole zostanie wysłana do kolejnego etapu.

2016-11-26 19:28:09 | Zamieścił: Beata
Kolejny sukces

Nasi uczniowie: Jakub Oleksy z klasy II c i Kacper Małachowski z klasy III c zakwalifikowali się do II etapu Miejskiego Konkursu Wiedzy Technicznej (znaleźli się w gronie 25 najlepszych spośród 81 startujących gimnazjalistów). Finał konkursu zaplanowano na luty.

Trzymamy za naszych chłopaków kciuki!

2016-11-26 19:22:36 | Zamieścił: Beata
Matematyczny sukces naszych gimnazjalistek

Dnia 3 listopada odbył się IX Międzypowiatowy Konkurs „Matematyczny Młody Europejczyk”.
Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Agata Kołkowska z klasy III a i Ania Tarchalska
z klasy II c. Po eliminacjach wstępnych obie dziewczyny zakwalifikowały się do ścisłego finału.
W klasyfikacji ogólnej Agata zajęła drugie miejsce.

Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów!