Klasy w gimnazjum

ENGLISH AT SCHOOL

2017-01-30 18:51:54 | Zamieścił: Piotr
Pan Szekspir

Szekspir inspiruje od wieków. Jego barwne, pełne tajemnic i zagadek sztuki wypełnione postaciami, którymi targają sprzeczne uczucia, gwałtowne namiętności, które ogarnięte są żądzą i walką o władzę, chorymi ambicjami, lękiem, pazernością, ukazujące siłę lub słabość są ponadczasowe. Inspirują ponieważ ukazują niezmiennie aktualną naturę ludzką i emocje znane dobrze nam wszystkim. Ukazują prawdę i mądrość, z której ludzkość czerpała od zawsze. Geniusz Szekspira polega również na tym, że ten tajemniczy człowiek pochodzący z niewielkiego miasteczka Stratford upon Avon w Anglii , o którego życiu wiadomo niewiele lub prawie nic potrafił w tak zręczny i celny sposób ukazać przewrotność ludzkiej natury.
    Przypadająca na rok 2016 400 rocznica śmierci tego wybitnego dramatopisarza zainspirowała nas do zorganizowania i uczestnictwa w warsztatach jemu poświęconych. W czasie tych warsztatów zdobyliśmy nie tylko wiedzę na temat jego skromnego życiorysu, ale również sztuk, które pisał i teatru, który stworzył i który istnieje do dzisiaj. Popatrzcie, jak się bawiliśmy.