Klasy w gimnazjum

PROJEKTY:

2017-09-28 20:47:30 | Zamieścił: Beata
Już jesień !!!

I znowu nadeszła... Z jednaj strony piękna, radosna i kolorowa, z drugiej smutna, ponura, deszczowa... Różnie bywa, wzbudza mieszane uczucia. Tematyka jesieni często bywa wykorzystwana w rozmaitych utworach poetyckich. Nasza wystawka ma pokazać całą prawdę o niej.

2017-09-15 16:28:23 | Zamieścił: Beata
HARMONOGRAM PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

8.55-11.40

12.45-15.00

9.50-15.00

7.30-12.25

15.20-16.20

7.30-12.25

15.20-16.20

{#}

2017-09-15 16:34:06 | Zamieścił: Beata
REGULAMIN BIBLIOTEKI ZESPOŁU SZKÓŁ
OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

Biblioteka szkolna jest pracownią interdyscyplinarną służącą realizacji zadań dydaktyczno-wychowawczych szkoły.

Ze zbiorów zgromadzonych w bibliotece można korzystać:

- wypożyczając je do domu,

- czytając lub przeglądając na miejscu,

- wypożyczając lub przeglądając w pracowniach przedmiotowych.

Prawa i obowiązki czytelników

Z biblioteki mogą korzystać:

- uczniowie, w tym niepełnoletni uczniowie nieuczęszczający na religię i etykę w przypadku braku możliwości korzystania z opieki na świetlicy szkolnej,

- nauczyciele,

- inni pracownicy szkoły,

- rodzice.

2.   Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.

3. Korzystający z biblioteki zobowiązani są do dbałości o wypożyczone materiały.

4. Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki na okres miesiąca.

5. Czytelnik może prosić o zarezerwowanie potrzebnej mu pozycji.

6. W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki i innych materiałów czytelnik zobowiązany jest zwrócić taką samą pozycję albo inną wskazaną przez bibliotekarza.

7. Wszystkie wypożyczone materiały powinny być zwrócone przed końcem roku szkolnego.

8. W przypadku zmiany miejsca pracy lub szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.

9. Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum w bieżącym roku szkolnym korzystają z bezpłatnych podręczników (procedura wypożyczania darmowych podręczników).

Dąbrowa Górnicza 01.09.2017r.

2017-09-15 16:37:00 | Zamieścił: Beata
REGULAMIN CZYTELNI
  1. Z czytelni mogą korzystać wszyscy uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice.
  2. W czytelni można korzystać ze wszystkich zbiorów zgromadzonych w bibliotece tj. ze zbiorów czytelni i wypożyczalni. Każdy korzystający zostanie wpisany do zeszytu odwiedzin.
  3. Korzystanie z czytelni jest bezpłatne.
  4. W czytelni obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.
  5. Z księgozbioru podręcznego i czasopism bieżących można korzystać tylko na miejscu.
  6. Czytelnik odpowiada za książki, czasopisma, płyty, sprzęt, z których korzysta.
  7. Sprzęt techniczny obsługuje tylko nauczyciel.

Dąbrowa Górnicza 01.09.2017r.