Klasy w gimnazjum

AKTUALNOŚCI SZKOLNE

2017-09-25 21:32:36 | Zamieścił: Beata
Nauczanie przez doświadczanie

W dniu 21. 09.2017 uczniowie klas III b i IIIc uczestniczyli w pokazach i wykładach w Instytucie Fizyki im. Augusta Chełkowskiego na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego Spotkania w ramach Osobliwości Świata Fizyki organizowane są przez Pracownię Dydaktyki Fizyki UŚ już od 1984 roku. Ich tematyka związana jest z programem szkolnym. W tym roku uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładów: „Elektromagnetyzm wokół nas”, „Fizyka na wakacjach”, „Ciepło, zimno, gorąco, mróz!”

2017-09-19 15:49:56 | Zamieścił: Beata
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Jesteśmy wszyscy teraz u początku wędrówki i dopiero w czerwcu przyszłego roku ujrzymy jej finisz. Mamy nadzieję, że przeżyjemy w szkole wiele wspaniałych, wspólnych chwil, więc patrzmy w przyszłość z optymizmem, bądźmy pełni radości i czerpmy energię do działania z wakacyjnych przygód. Miejmy na uwadze to, że:

"Gdy się uczysz, odkrywasz to, co już dawno wiesz.

Gdy wprowadzasz to w czyn, udowadniasz, że posiadasz wiedzę.

Gdy uczysz innych, przypominasz im, że wiedzą tak samo dobrze jak ty.

Wszyscy jesteśmy więc uczniami, twórcami, nauczycielami. "

W nadchodzącym roku szkolnym życzymy wszystkim pomyślności i radości z odniesionych sukcesów.